Teknoloji, insanlık ve işin geleceği için müşterek ve pozitif bir vizyon üretmek üzere çalışan bir düşünce kuruluşu House of Beautiful Business tarafından düzenlenen Chambers of Beautiful Business etkinliği 25 Mayıs 2019, Cumartesi günü saat 12:00-18:00 arası Joint Idea Kanyon’da gerçekleşecek.

House of Beautiful Business (Güzel İşler Evi – HOBB); makineler çağında insana odaklanan, teknoloji, insanlık ve işin geleceği için müşterek ve pozitif bir vizyon üretmek üzere çalışan bir düşünce kuruluşu (think-tank) ve uluslararası bir cemiyet.

Aynı zamanda The Business Romantic Society (Romantik-İş Toplumu) kurucuları arasında yer alan, “Makineler Çağında İnsan Odaklı Bir Şirket Kurmanın 4 Yolu” isimli TED konuşması ile tanınan, Silikon Vadisi hümanistlerinden Tim Leberecht ve marka odaklı büyüme uzmanı Till Grusche tarafından Portekiz’in başkenti Lizbon’da kurulan HOBB, her yıl Kasım ayında, Web Summit’in öncesi ve sonrasını kapsayacak şekilde düzenledikleri 5 günlük ana (flagship) etkinlikleri ile 300’den fazla iş dünyası lideri, girişimci, teknolog, sanatçı, filozof ve bilim insanlarından oluşan üyelerini (residents) bir araya getiriyor.

HOBB üyeleri arasında Silikon Vadisi’nin önde gelen isimlerinden, O’Reilly Media’nın kurucusu, açık kaynak destekçisi ve 2010 yılında MIT yayımlarından çıkan ve çok ses getiren Government as a Platform (Bir Platform olarak Hükümet) makalesinin yazarı Tim O’Reilly ve CBE, FBA, Blavatnik Devlet Okulu’nda Ekonomi ve Kamu Politikası Profesörü ve Uluslararası Büyüme Merkezi’nin direktörü Sir Paul Collier gibi isimler de var (bkz. HOBB – Residents).

HOBB ayrıca, dünyanın çeşitli yerlerine yayılmış, irili-ufaklı komünitelerinin yıl boyunca bir arada kalmasını ve “insan odaklı gelecek” vizyonunun yeni çevrelerce benimsenmesini sağlayan Chambers of Beautiful Business (Güzel İşler Çemberi, kısaca COBB) adını verdiği buluşmalar düzenlemekte; Journal of Beautiful Business (Güzel İşler Dergisi, kısaca JOBB) adını verdiği dergi ve Beautiful Business Letters (Güzel İşler Mektupları, kısaca BBL) isimli aylık bültenleri ile üyelerini bilgilendiren bir medya platformudur.

COBB Türkiye’de ilk kez, “işe yeni bir bakış, yeni bir soluk” getirmek üzere kurdukları iş ve yaşam laboratuvarı Join+Idea ile tanınan Eda Çarmıklı ve Markus Lehto’nun ev sahipliğinde, 25 Mayıs 2019, Cumartesi günü saat 12:00-18:00 arası Joint Idea Kanyon’da düzenleniyor.

Parti ve müziğin eksik olmayacağı buluşma, ülkemizden ve dünyadan önemli isimleri bir araya getiriyor. Katapult Future Fest’in yaratıcısı Ida Faldbakken, Forbes 30 Under 30 (30 Yaş Altı 30 Lider) listesine girmeyi başarmış seri girişimci ve yatırımcı John Meyer, Ray Kurzweil’in kurucusu olduğu Singularity Üniversitesi’nin AR/VR (Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik) Profesörü Rachel Sibley, Viyana Üniversitesi Kritoekonomi Araştırma Laboratuvarı kurucusu ve 2019 sonbaharında Token Economy isimli kitabı yayımlanacak Prof. Shermin Voshmgir başta olmak üzere, birçok yenilikçi lider bu buluşmada teknoloji ve insanlığın kesişimini masaya yatıracak.

Etkinlikte aynı zamanda, Blockchain Türkiye Platformu (BCTR) Direktörü Berk Kocaman’ın modere edeceği; “Exploring the dynamics of a decentralized Society: Is blockchain strong enough to frame the system?” (Adem-i merkeziyetçi bir toplumun dinamiklerini keşfetmek: Blockchain bu çerçeveyi çizmekte muktedir mi?) isimli bir panel de organize edilerek, ileri gelen küresel kanaat önderleri ile dağıtık defter teknolojilerinin (DLT), 21. yüzyılda toplumların yüzleştiği problemlere çözüm sunmak potansiyeli de ele alınacak.

*Etkinlik dili İngilizce olup, 150 kişilik kısıtlı kontenjan ile gerçekleştirilecektir. Bilet satın almak ve diğer detaylar için linke tıklayabilirsiniz.