IDEO CoLab Ventures tarafından kurulan ve Fidelity, Amazon, Deloitte gibi şirketlerin destek verdiği blockchain hızlandırma programı Startup Studio‘ya 50’den fazla mentor dahil oldu.

Program geçtiğimiz hafta tasarım firması IDEO’nun bir girişim kolu olan IDEO CoLab Ventures tarafından başlatıldı. Mentorlar arasında dijital varlık yöneticisi CoinShares’ten Meltem Demirörs, Binance’ten Teck Chia ve yatırımcı Katherine Wu gibi isimler yer alıyor.

Yapılan açıklamaya göre bu mentorlar bu yıl programa katılan girişimlere tavsiyelerde bulunacak ve koçluk yapacaklar.

Meltem Demirörs The Block’a yaptığı açıklamada “Şirketlerin büyümesine, genişlemesine ve iş birliği yapmasına yardımcı olmak için çeşitli etki alanı uzmanlarının ve servis sağlayıcılarını tek bir çatı altında toplanması harika. Bu hem genç hem de daha çok bitcoin ana akımına dahil olmak isteyen şirketlere fayda sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

Katherine Wu ise bu programın, kripto paranın geleceğini için inşa etmek isteyen girişimciler ve girişimler için paha biçilemez olduğunu düşünüyor.

IDEO’nun blockchain hızlandırma programı bu alanda yenilik üretmek isteyen girişimciler için birçok fırsat tanıyor. Mentor sayısını her geçen gün artıran program ürün tasarımı, kullanıcı testi, işe alma, finans, hukuk ve mühendislik dahil olmak üzere çeşitli konularda tek günlük atölye çalışmaları da sunuyor.