Singapur merkezli blockchain girişimi Perlin, Uluslararası Ticaret Odası (ICC) ile yaptığı iş birliği kapsamında ICC’nin 130’dan fazla ülkede temsil ettiği 45 milyon üye işletmeyi Blockchain ile tanıştıracak ve benimsemelerine yardımcı olacak.

Hali hazırda Asya-Pasifik Bölgesi’ndeki birçok büyük şirket için blockchain projelerini yürüten Perlin, artık yenilikçi teknolojilerini ön plana çıkarmak için ICC’nin üyelerine de erişim sağlayabilecek.

1919 yılında kurulan ICC altında 45 milyon üye işletme barındırıyor. Bu işletmelere Amazon, CocaCola, FedEx, McDonalds ve PayPal gibi birçok dev şirket de dahil.

ICC Genel Sekreteri John Denton, Perlin ile yaptıkları anlaşmayla birlikte akla gelebilecek her sektörüdeki işletmeler için pratik ve gerçekten yıkıcı dönüşümü kolaylaştırmaya yardımcı olabileceklerini söylüyor.

Bahsi geçen ortaklık çeşitli biçimlerde olacak ancak daha çok üretim ve teslimat aşamalarında malların takip edilebilmesi için değer zinciri izlenebilirliğine odaklanılacak. Blockchain teknolojisinin tedarik zincirinde kullanımına yönelik senaryolara son zamanlarda sık sık rastlıyoruz. ICC’nin de Perlin ile birlikte bu alana yoğunlaşması muhtemel görünüyor.