Bir Türkiye Bilişim Vakfı inisiyatifi olan Blockchain Türkiye Platformu’nun 24 Aralık Cuma günü düzenleyeceği  “Enerji Sektöründe Blockchain Kullanım Alanları ve Ekosistem” webinarında, enerji sektöründe blok zinciri tabanlı kullanım senaryoları ele alınacak.

Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) liderliğinde Türkiye’de sürdürülebilir bir blok zinciri ekosistemi oluşturmayı hedefleyen Blockchain Türkiye Platformu, enerji sektöründe blokzinciri kullanımı ve uygulamalarına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Blockchain Türkiye Platformu Enerji Çalışma Grubu tarafından 24 Aralık’ta düzenlenecek olan “Enerji Sektöründe Blockchain Kullanım Alanları ve Ekosistem” webinarında blok zinciri uygulamalarının enerji sektörüne sağlayacağı katkılar uzmanlar, düzenleyiciler ve sektör profesyonellerinin katılımıyla masaya yatırılacak.

KPMG Türkiye Şirket Ortağı, Veri, Analitik ve Dijital Lideri Gökhan Mataracı’nın moderatörlüğünde düzenlenecek webinarda Enerjisa Enerji Dağıtık Üretim ve E-Mobilite Grup Müdürü Mustafa Daldal ve Koç Sistem Kıdemli Pazar Geliştirme Yöneticisi -Ürün Sahibi Hakan Ekşioğlu konuşmacı olarak yer alacak.

Blok zinciri tabanlı enerji kullanım senaryolarının hız, şeffaflık ve güven oluşturmanın yanı sıra maliyetleri de azalttığını vurgulayan Gökhan Mataracı, şu açıklamayı yaptı: “Blok zinciri, akıllı sözleşme yapısı sayesinde aracıları ortadan kaldırma, şeffaf ve değiştirilemez kayıtlar sağlama, yüksek güvenlik önemleri ve işlemleri otomatikleştirebilme yeteneği sunarak enerji sektöründe önemli bir araç olma potansiyelini taşıyor. Blockchain Türkiye Platformu Enerji Çalışma Grubu olarak, şeffaflığın önemli bir değer ve ihtiyaç olduğu enerji sektöründe işlem kayıtlarının ve güncelleştirmelerinin merkeziyetsiz bir yapıya kavuşmasına yönelik yöntem ve uygulamalar üzerinde çalışmaya devam ediyoruz.”

Enerji Sektöründe Blockchain Kullanım Alanları ve Ekosistem webinarı, 24 Aralık Cuma günü saat 14.00’da BCTR Youtube kanalı üzerinden canlı yayınlanacak.