Forbes, yıllık 30 Under 30 (30 Yaşın Altındaki 30 Girişimci) listesini yayımladı. Bu listede birçok farklı sektörden 30 yaşın altında büyük başarılar kazanan girişimciler bulunuyor.

30 Under 30 listesinde 20’den fazla kategori var ve görülebileceği üzere genç girişimciler oldukça geniş bir skala üzerine kendi işlerini geliştirmiş durumda. Listeyi inceleyen The Next Web ekibi, bu liste arasından birkaç kripto para ve Blockchain girişimini çekip çıkarmış.

30 Under 30 listesinde 4 kripto para ve Blockchain girişimi

Listede yer alan isimlerden biri Lightning Labs kurucu ortağı Olaoluwa Osuntokun oldu. Lightning Labs, bir Bitcoin protokolü olan Lightning Network için ölçeklendirme çalışmaları yürütüyor.

Listede ayrıca Abra’nın “ETF” tipi token’i BIT10’u yönetmekten sorumlu olan Bitwise Asset Management’ın CEO’su Hunter Horsley de bulunuyor.

Stablecoin yaratıcısı Nader Al-Naji ise Andreessen Horowitz ve Bain Capital Ventures gibi şirketlerden aldığı yatırımla sermayesini 130 milyon dolar artırmayı başardı.

Bu sene listedeki son kripto para veya Blockchain girişimcisi, Bail Bloc’u kuran JB Rubinovitz oldu. Kefaletini ödeyemeyen suçlular için geliştirdiği Blockchain tabanlı para biriktirme platformu hayli konuşuldu.