Token tanımlı varlıkların nasıl oluşturulacağını ve işleneceğini tanımlayan açık kaynaklı STP protokolü 7 milyon dolar yatırım aldı.

Varlıkların token olarak tanımlanması hususunda yasal yükümlülükleri yerine getirecek şekilde meydana getirme, çıkarma, iletme ve kabul etme süreçlerini tanımlayan açık kaynaklı Standard Tokenization Protocol (STP) Standardı 7 milyon dolar fon aldı. STP tarafından yapılan açıklamaya göre geliştirilen protokol, her türlü varlığın ülkeler ya da ERC20 platformları arasında token ile tanımlanmasına olanak tanıyor.

Güvenlik tokenlerinde standartlaştırma için bugüne kadar yapılan çalışmalar ortak bir standart belirlemede yetersiz kaldı. STP aldığı yatırımla bu duruma son vermeyi amaçlıyor. STP, kendi geliştirdiği protokolün Blockchain üzerinde uyumluluk doğrulama mekanizmasıyla çalıştığını ve böylelikle KYC, kara para aklamayla mücadele gibi konulardaki kanunlara veya duruma özel ihtiyaçlara yanıt verdiğini belirtiyor. Doğrulama Komitesi, Uyumluluk Doğrulayıcı ile her zaman en güncel yasaların uygulandığını garanti altına almak için bir danışman olarak işlev görüyor.

Crowdfund Insider haberinde, yetki alanlarının bu çalışmada kritik rol oynadığı vurgulanıyor. Örneğin ABD içinde hemen her türlü kripto para piyasaya sürme eylemi bir menkul kıymetle birlikte geliyor. Diğer ülkelerde ise bu durum yasaya göre değişebiliyor.

STP ise kuracağı komitenin ilk olarak en güncel yasal denetleme standartlarına uygunluk için operasyonel tutarlılığı doğrulayacağını belirtiyor. Kurulacak komitede sektöre öncülük eden uzmanlar, danışmanlar, menkul kıymetler avukatları ve yasal denetçiler bulunacak. Ana hedef ise halka arz, ICO ve Blockchain tabanlı akıllı sözleşmelerin sahip olduğu özgün faydaları bir araya getirebilmek.