Blockchain bir kez daha Amerikan hükümetinin odak noktası haline geldi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Komitesi Blockchain kullanım alanlarını tartışmak için bir araya geliyor.

ABD Senatosu önümüzdeki hafta Blockchain teknolojisini bir kez daha ele almaya hazırlanıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Komitesi 21 Ağustos’ta düzenleyeceği oturumla, Blockchain teknolojisinin elektrik fiyatlarını nasıl etkileyebileceğini ve ne gibi faydalar sağlayabileceğini daha iyi anlamak için bir araya gelecek.

Yapılan resmi duyuru metnine göre oturumun amacı, Blockchain ve benzer teknolojilerin enerji verimliliğine etkisini ve siber güvenlik olanaklarını değerlendirmek olacak. Aynı zamanda bu teknolojilerin enerji kaynağı bilgisayar sistemlerinin online güvenliği için sağlayabileceği potansiyel faydalar da masaya yatırılacak.

Amerika Blockchain’in enerji sektöründeki potansiyel faydalarını değerlendiriyor

Düzenlenecek etkinlik 23 üyenin de katılımıyla -en azından teorik olarak- tam bir heyet duruşması olacak. Böylece senato komitesi ilk kez, Blockchain’in enerji sektöründeki potansiyelini değerlendirecek bir oturum düzenlemiş olacak.

Geçtiğimiz ay ABD Hazine Bakanlığı’nın yayınladığı yeni FinTech raporu, sektördeki yeniliklere daha aktif ve elverişli bir düzenleyici yaklaşım çağrısında bulunurken, Bitcoin ve Blockchain alanlarına değinmeyi de ihmal etmemişti.

222 sayfa uzunluğundaki raporda bankacılık dışında kalan finans, FinTech ve inovasyon terimlerinin üzerinde önemle durulurken, kripto paralar ve Blockchain gibi dağıtık defter teknolojilerine de değinilmişti. Şimdiyse senato enerji sektöründe Blockchain kullanımını tartışmak için bir araya geliyor.