Çin merkezli Blockchain haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak Ant Financial, Blockchain tabanlı yeni bir BaaS (Backend-as-a-Service) platformunu devreye aldığını duyurdu.

Gerek Çin yönetimi gerekse Çinli büyük şirketlerin Blockchain hamleleri duyurulmaya devam ediyor. Alibaba grubunun finans şirketi Ant Financial, KOBİ’lerin Blockchain çözümlerini hayata geçirmelerine yardımcı olacak yen bir platform başlattığını açıkladı.

Coin Telegragh’ın haberine göre Ant Financial Exploration Conference’da (ATEC) Ant Financial Başkan Yardımcısı Jiang Guoefei tarafından duyurulan yeni platform, Blockchain yatırımları yapmak isteyen küçük ve orta ölçekli işletmelere yardımcı olacak. Gueofei’nin, “Yeni BaaS platformu, reel sektörün Ant Financial teknolojilerinden daha fazla yararlanmasını sağlayacak.” cümlesiyle duyurduğu platform, şirketin Blockchain uygulamalarının ticarileşmesini hızlandırma yaklaşımının bir göstergesi.

Ant Financial, yaz ayı başlarında Blockchain tabanlı uluslararası niteliğe sahip para transferi hizmetini duyurmuş, bu uygulamanın ilk örneği şirketin mobil ödeme hizmeti AliPay’in Hong Kong’daki birimiyle Filipinler merkezli GCash arasında gerçekleşmişti.

Haberde, Alibaba grubunun ileride yeni Blockchain uygulamaları duyurmasının şaşırtıcı olmayacağı da ifade ediliyor. Şirket, global Blockchain patent listesinde IBM’i geride bırakarak ilk sıraya yükselmişti.