Florida merkezli artırılmış gerçeklik teknolojileri üzerine uzmanlaşmış girişim Magic Leap, blockchain teknolojisi üzerine uzmanlaşmış mühendisler arıyor.

Magic Leap, iş ilanı sayfasında blockchain teknolojisi ile ilgili 3 pozisyon yayınladı. ‘Blockchain Mühendisi’, ‘Oracle Blockchain Mühendisi’ ve ‘Uzman Blockchain Mimarı’ olan bu 3 pozisyon şirketin blockchain teknolojisine yönelik stratejisini belirlemesine yardımcı olacak.

Bu pozisyonlar için işe alınan mühendisler, Magic Leap’in “Lifestream” adı verilen takımına dahil olacaklar. Lifestream takımı kullanıcıların artırılmış gerçeklik deneyimlerini analiz ederek verileri toplamaya odaklanıyor. İşe yeni dahil olanlar da bu takıma eşlik edip Lifestream’in blockchain tabanlı sisteminde bir veri deposu oluşturmaya yardımcı olacaklar.

2011 yılında kurulan Magic Leap, aralarında Google ve Alibaba Group gibi devlerinde bulunduğu yatırımlarlarla bugün 2 milyar dolar değerinde bir teknoloji firması. Blockchain teknolojisine yönelik hamleleriyle bu teknolojinin gelişimine katkıda bulunup artırılmış gerçeklik alanında yenilikçi gelişmelere imza atmak istiyorlar.

Magic Leap’in iş ilanı sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.