Goldman Sachs ve Nyca Partners’ın liderlik yaptığı fonlama turunda, kurumsal Blockchain sağlayıcısı Axoni 32 milyon dolar toplamayı başardı

Goldman Sachs ve Nyca Partners dışında, Andreessen Horowitz, Citi, Coatue Management, Digital Currency Group, F-Prime Capital, Franklin Templeton Investments, JPMorgan, NEX Group, Wells Fargo ve Y Combinator’ün büyük yatırımcılar fonlama turuna katılım sağladılar. Fonlama turunun sonunda 32 milyon dolar toplayan Axoni ise, sermayesini 55 milyon doların üzerine çıkarmış oldu.

2013 yılında kurulan Axoni, dağıtık defter platformu AxCore ve akıllı sözleşme dili Axlang ile finans çevrelerinin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Goldman Sachs Genel Müdürü Ashwin Gupta fonlama turunun ardından, Axoni’nin kendini kurumsal Blockchain’de pazar lideri olarak konumlandırdığını ifade etti.

Axoni’nin teknolojileri birçok büyük firma tarafından destek görüyor

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında, Axoni, büyük takas pazarı katılımcıları için, hisse senedi takas işlemleri ve ticaret sonrası işlemleri yönetecek akıllı sözleşmeler için bir aylık deneme sürecini tamamlamıştı.

Eculid StartUp ​​fonu aracılığıyla Axoni’de halihazırda bir hisseye sahip olan Icap ise, firmanın teknolojisini peşin/vadeli döviz işlemlerinin yürütüleceği bir dağıtık defter ağı oluşturmak için kullandı.

Axoni düzenlenen fonlama turundan elde ettiği kaynağı, hem AxCore’un kritik görev dağılımlarını destekleyecek altyapı ürünleri paketini genişletmek hem de AxLang’ın devam eden gelişimini desteklemek için kullanacak.

Wells Fargo Securities Piyasa Yapısı ve Elektronik Ticaret Hizmetleri Başkanı C. Thomas Richardson, dağıtılmış defter protokollerinin sermaye piyasalarında benimsenmesini, dağıtılmış kurumsal uygulamalar için TCP / IP’nin benimsenmesinin ilk günlerine benzetiyor: “Axoni’nin Blockchain teknolojisinden yararlanabilecek kullanım durumlarını tanımlayarak, Blockchain’in benimsenmesi için attıkları adımları etkilenerek takip ediyoruz.”