Bank of America almaya hak kazandığı yeni patentinde, büyük kurumların müşterilerinin kripto varlıklarını nasıl saklayabileceklerini özetliyor.

Geçtiğimiz günlerde ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’den onay alan patent başvurusu, kurumsal düzeydeki büyük şirketlerin, talep gelmesi halinde kripto para saklamak istediklerini ortaya koyuyor.

Patent açıklamasına göre, kripto paralarla işlem yapan veya ilgili hizmetler sunan (borsa vb.) kurum sayısı günden güne artıyor. Ve bu şirketlerden bazılarının para depolama işlemlerini tamamen kripto para ile değiştirme ihtimali bulunuyor.

Yeni sistemin kripto para depolama için birçok faydası bulunuyor

Bu fonları güvenli bir şekilde elinde tutmak isteyen bir işletme, kripto paralarının depolanması için tek bir kurumsal düzeyde hesap kullanmak isteyebilir.

Bankanın veya ilgili kurumun kuracağı sistem kripto para birimiyle ilişkili özel bir anahtarı saklamak için özel işlemci ve bellek içerecek. Patente göre bu sistem sayesinde hem kripto paraları depolamak hem de yetkilendirilen işlemleri gerçekleştirmek oldukça kolay hale gelecek.

Patentte yer alan sistemin kurulması halinde, standart işlemlere göre daha az bant genişliği ve bellek kullanılmasının yanı sıra, daha az hesaplama ve enerji tasarrufu gibi birçok fayda sağlanabilecek.