Blockchain Türkiye Platformu (BCTR) temsilcileri, Savunma Sanayii Başkanlığı ev sahipliğinde Türkiye savunma sanayiinin öncü kurumları ile birlikte özel bir çalıştay gerçekleştirdi.

Blockchain Türkiye Platformu (BCTR), Türkiye’nin savunma sanayiinde Blockchain üzerinde çalışabilecek kullanım senaryolarını iteratif bir süreç içinde keşfetmek gündemi ile SSM – Savunma Sanayii Başkanlığı ev sahipliğinde Türkiye savunma sanayiinin öncü kurumları Aselsan, HAVELSAN ve TAI Engineering ile bir araya geldi.

BCTR Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Usta’nın “Blockchain 101” anlatımı ile başlayan çalıştay, TÜBİTAK BİLGEM UEKAE/Kriptoloji bölümünden Fatih Birinci ve Taner Dursun, IBM Türkiye Teknoloji Lideri Sevilay Kurt ve Microsoft Türkiye’den Geray Aktimur’un sunumları ile devam etti.

BCTR Direktörü Berk Kocaman ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı MEBS Dairesi Haberleşme Sistem Projeleri Grup Müdürü Nuri Erginer’in öncülüklerinde gerçekleşen bu çalıştay, taraflar arasında gerçekleşecek iş birliğinin ilk adımını teşkil ediyor.