Blockchain Türkiye Platformu’nun ilkeleri arasında yer alan iş birlikleri kapsamında, Ekonomi ve Dış Politika Araştırmalar Merkezi (EDAM) ve stratejik siber güvenlik konusunda 2014’den bu yana yayın yapan SiberBülten ile stratejik ortaklıklar kuruldu.

BCTR ilkeleri arasında iş birlikleri başlığı yer alıyor. Bu kapsamda BCTR, yerli ve yabancı; kamu kurumları, üniversiteler, düşünce kuruluşları, bilim, sanayi ve teknoloji akademileri, diğer ülke ve birliklerin blockchain platform ve konsorsiyumları ile geliştireceği özel iş birlikleri ile misyon ve vizyonuna daha sağlıklı adımlar atmak ve tüm paydaşları için değer üretmeyi hedefliyor.

Bu kapsamda Ekonomi ve Dış Politika Araştırmalar Merkezi (EDAM) ile yapılan iş birliği; uluslararası ilişkiler ve regülasyonların Blockchain teknolojisi üzerine olası etkilerinin yorumlanması ve bu alanlarda danışmanlık sağlanması yönünde gerçekleşecek.

Stratejik siber güvenlik konusunda 2014’den bu yana yayın yapan SiberBülten ile gerçekleştirilen iş birliğinde ise taraflar karşılıklı olarak “Blockchain odaklı” içerik paylaşımı, rapor çalışmaları ve üretilen değerlerin paydaşlara ulaştırılması noktasında görev alacaklar.

Logolarına tıklayarak EDAM ve SiberBülten’e ulaşabilirsiniz.