Girişimcilik ekosistemine yönelik analitik çalışmalar yapan Startups.Watch (SW), sektördeki aktif oyuncuları kategorize eden "Türkiye Kriptopara ve Blockchain Haritası" çalışmasını güncelledi. Bu çerçevede BCTR ve SW arasında bir işbirliği de sağlandı.

Bir ekosistemi kuş bakışı görebilmek, oyuncuları tanımak önemli bir ihtiyaç. Bu çerçevede Startups.Watch, Türkiye girişimcilik ekosistemine yönelik analizleri ve haritalamala çalışmaları dikkatleri üstüne çeken bir girişim. Serkan Ünsal tarafından 2015 yılında kurulan SW, aynı zamanda her yıl gerçekleştirdiği düzenli etkinlikleri ile de Türkiye'deki girişimcilik ekosistemine yönelik raporlarını kamuoyuna açıklıyor.

SW tarafından Türkiye'deki kriptopara ve blockchain ekosistemindeki aktif oyuncuları kategorize eden "Türkiye Kriptopara ve Blockchain Haritası", Blockchain Türkiye Platformu ile sağlanan iş birliği ile birlikte güncellendi ve 0.4 versiyonu yayımlandı.

Haritayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Kriptopara kanadı için alım/satım, kriptopara, platform ve madencilik olarak kategorize edilen alanda 57 yerli oyuncu yer alıyor.

Blockchain kanadı içinse 17 başlık altında 43 oyuncu bulunuyor.

"Türkiye Kriptopara ve Blockchain Haritası" içinde yer almak isteyen oyuncular, support@startups.watch adresine e-posta göndererek taleplerini SW'a iletebilecekler.

Diğer yandan BCTR tarafından geliştirilmeye devam eden "Blockchain Türkiye Ekosistem Haritası" oyuncular ile birlikte, kişileri, kitapları, yatırımcıları ve benzeri başlıkları gösteren bir ilişki haritası olarak gelişmeye devam edecek. Bu haritaya eklenmek içinse ilgili formun doldurulması gerekiyor.