Yatırım bankası Benson Oak Ventures, İsrail’deki Blockchain girişimlerine 2018 sonuna kadar 100 milyon dolarlık fon sağlayacak

Çek Cumhuriyeti, Prag merkezli bir yatırım bankası olan Benson Oak, İsrail pazarını hedef alan ve Blockchain odaklı girişimler için ayırdığı yatırım fonunu 100 milyon dolara yükseltti.

Geçtiğimiz Pazar günü İsrail’in yerel medyalarından biri olan Calcalistech’in yaptığı habere göre, Benson Oak Ventures adlı bu yatırımcı çoktan 25 milyon dolar fon sağlamış durumda. 2018 yılı sonundaysa bu yatırımın 100 milyon dolara erişmesi bekleniyor.

Benson Oak Blockchain girişimlerine destek olacak

Yine aynı habere göre, bu girişim sermayesinin özel yatırımcılardan ve aile şirketlerinden geleceği, kurumsal yatırımcıların dışarıda bırakılacağı belirtiliyor. Henüz yeni filizlenen Blockchain ve tüketiciye yönelik girişimlere odaklanılmasıyla, Benson Oak önümüzdeki günlerde iki yeni şirketin daha isimlerini açıklayacak.

Benson Oak Ventures web sitesindeki açıklama da sağlanacak fonun kullanım amaçlarını net bir şekilde ortaya koyuyor. Bu kaynaklar tüketici ürünleri sunan veya Blockchain’in tüketici seviyesindeki kullanımını artırmayı hedefleyen, Blockchain odaklı startup’lar için kullanılacak.

İsrail’de Blockchain ekosistemi büyümeye devam etse de, buradaki büyük girişimlerin pek çoğu büyük finans kuruluşlarının kurumsal çalışmalarına yönelik katma değer sağlamaya odaklanıyor.