Kripto para piyasası Binance’ın yatırım kanadı Binance Labs, kuluçka programından başarıyla çıkan ilk projelerini duyurdu. Blockchain ve dijital varlıklar üzerine çalışan girişimcilere, erken dönem yatırım ve teknik destek vermek için kurulan Binance Labs, 2018 Ağustos ayında başlayan ilk kuluçka dönemine katılan 500 projenin içinden sadece 8 girişim seçti. Binance Labs, seçilen projelere 500 bin dolar yatırım desteğinin yanında, kaynak ve mentorluk hizmeti de sağlayacak. 

500 katılımcı arasında yapılan elemeden sadece 8 tanesi seçildi. Binance Labs seçilen her projeye 500 bin dolar değerinde fonlama, ihtiyaç duyulan kaynaklara erişim ve mentorluk imkanı sağlıyor. 10 haftalık program sonrasında, projelerden 7’si ürünlerini kullanıcılarıyla buluştururken, 3 proje ise hala müşteri peşinde.

Cointelegraph’ın haberine göre Binance Labs’in 500 katılımcı arasından özenle seçtiği projeler arasında; donanım cüzdanı projesi SafePal, merkezi olmayan uygulamalara giriş projesi Torus, güvenli internet projesi Nym ve piyasa tahmini projesi Deaux gibi projeler bulunuyor.

Binance Labs yöneticisi Ella Zhang, Haziran ayında Reddit’te katıldığı soru cevap etkinliğinde, seçilen her projenin Blockchain ve Bitcoin’in değerleriyle örtüşecek şekilde merkezi olmayan sistemlere sahip olduğunu, bunun da seçimlerinde etkili olduğunu söyledi.

Ekim ayının başlarında, Binance Labs merkezi olmayan sistem üzerinde çalışan içerik ekosistemi Contentos’a milyonlarca dolarlık yatırım yapmıştı. Contentos, içerik üreticilerine şeffaflık ve gelir elde etme konularında daha iyi imkanlar sağlarken, içerik üreticilerini dışarıdan gelecek sansür ve içerik sildirme gibi istenmeyen hareketlerden de korumayı vaat ediyor.

Binance, geçtiğimiz ay Binance Research adında yeni bir araştırma birimi kurdu. Binance Research ekibi kurumsal düzeyde araştırmalar yaparak kripto para dünyasını daha şeffaf hale getirmeyi ve sektöre daha kaliteli bilgi sunmayı amaçlıyor.