Binance, yatırımcı güvenliği için Güvenli Varlık Fonu (SAFU) değerinin 1 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Binance TR’yi de kapsayan 1 milyar dolarlık Güvenli Varlık Fonu, kullanıcı fonları ve kripto endüstrisinin daha güvenli kılınmasını sağlayacak. 

Dünyanın önde gelen blok zinciri ekosistemi ve kripto para altyapı sağlayıcısı Binance, yatırımcı güvenliğini sağlayan “Güvenli Varlık Fonu’ ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Binance TR’yi de kapsayan ve kullanıcı fonları ile kripto endüstrisinin güvenliğini sağlayan ‘Güvenli Varlık Fonu’ 1 milyar dolar değere ulaştı.

“Tüm merkezi borsalar sigorta fonu ve cüzdan adresini yayınlamalı”

Binance’den yapılan açıklamada, tüm merkezi borsaların sigorta fonu ve cüzdan adreslerini yayınlaması gerektiğinin altı çizilerek, “kripto para ekosistemi için faydalı olacak bu uygulama ile yasal düzenleyiciler ve önemli paydaşlar için güven, dürüstlük ve şeffaflığın korunması sağlanacak” denildi.

Binance, 2018 yılında Güvenli Varlık Fonu’nu kurarak kullanıcı güvenliğini bir üst seviyeye çıkarmıştı. Binance TR’yi de kapsayan 1 milyar dolarlık sigorta fonu, Türkiye’deki kullanıcıların da güvenliğini sağlayarak, kripto para ekosisteminin gelişimini destekleyecek.