Kripto varlıklara erişim için kurulan Dragonfly Capital Partners, kripto ekosistemine yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık fon oluşturdu.

Girişim sermayesinin kurucu ekibi arasında kripto para yatırımcısı ve  Bain Capital Ventures eski yöneticisi Alexander Pack ile Ceyuan Ventures kurucu ortağı Bo Feng yer alıyor. Dragonfly, kripto ekonomide Doğu ile Batı arasında köprü işlevi görmeyi hedefliyor. Girişim sermayesinin yatırım stratejisi ise üç tür varlığa odaklanıyor. Bu varlıklar kripto fonları, merkezi olmayan bir ekonomiyi destekleyecek protokol ve uygulamalar, merkezi ve merkezi olmayan sistemler arasında köprü olmayı amaçlayan teknoloji girişimleri olarak sıralanıyor.

Geleneksel yatırım şirketlerinin kripto teknolojilere katılmasının ne denli zor olduğunu fark ederek bu işe başladıklarını kaydeden Alexander Pack, “Sorun sadece kripto paranın yeni bir teknoloji olması değil, aynı zamanda teknoloji güdümlü yeni bir varlık kategorisi oluşturması. Bu yeni kategori, yeni nesil varlık yönetimine ihtiyaç duyuyor. Onlarca yıldır böyle bir yenilikle karşılaşmadık.” diye açıkladı.

Bo Feng ise kripto para patlamasını, doksanlı yıllarda internetin yükselişine benzetti ve ekledi: “Kripto devrimi internetten bile büyük ve global olabilir. Biz burada bir ekosistem yaklaşımıyla dünyanın dört bir yanındaki fon yöneticilerine ve yatırım yapıyoruz. Batı’nın en iyi teknolojilerini, Asya’nın en büyük kripto şirketleri ve kullanıcı kitlesiyle buluşturuyoruz.”

Dragonfly’ın yatırımcıları arasında kripto para borsası OKEx ve Blockchain devi Bitmain’in yanı sıra Polychain Capital, Sequoia China, Baidu ve Alibaba US gibi şirketler yer alıyor. Teknoloji odaklı kripto fonları ve varlık yöneticilerini içeren 20’nin üzerinde yatırımla faaliyete başlayan Dragonfly zamanla yatırımlarını artıracak.