wallet-crypto

Birleşik Krallık merkezli kripto para cüzdan hizmeti Blockchain 25 milyon cüzdan sayısına ulaştı.

Birçok kullanıcı donanım temelli cüzdanlar yerine online hizmetler tarafından sağlanan dijital cüzdanları tercih ediyor. Blockchain isimli kripto para girişimi sağladığı dijital cüdan hizmetiyle 25 milyon kullanıcıya ulaştı. Büyümenin önemli kısmını Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştiren Blockchain geçtiğimiz aylarda Bitcoin satın alma özelliğini de sunmaya başlamıştı.

25 milyon sayısının telaffuzu beraberinde bazı soru işaretlerini de getirdi. Bu soru işaretlerinin temelinde ise var olan artı bakiyeli Bitcoin cüzdanlarının sayısının bile bu sayının beş milyon kadar aşağısında olması bulunuyor. BitcoinPrivacy tarafından yakın zamanda açıklanan sayılara göre 22 milyonun biraz üzerinde adres ve 21 milyona yakın tekil Bitcoin cüzdanı artı bakiyeye sahip. Bu açıdan bakıldığında Blockchain kullanıcılarının önemli bir kısmının cüzdanları boş veya hesaplarını daha ziyâde Ethereum saklamak için kullanıyorlar.

Tepkileri çeken bir kurum

Blockchain CEO’su Peter Smith’in “herkesin portföyünde biraz dijital para olmalı” sözü her ne kadar kulağa güzel gelen bir söylem olsa da daha evvelinde Bitcoin ağındaki sıkışıklığı çözmek için önerilen SegWit geçişi yerine SegWit2x ısrarlarının adaptasyon sürecini baltaladığı yönündeki ithamları telafi edebilecek bir şey değil.