Bir Blockchain girişimi olan Nervos Network, aldığı yeni yatırımla kendi altyapısını yenileyerek, Blockchain çözümlerini ileriye taşımayı planlıyor.

Ethereum Vakfı’nın geliştiricisi tarafından kurulan bir Blockchain girişimi olan Nervos Network, 18 Temmuz’da yaptığı duyuruyla kurumsal Blockchain çözümlerini geliştirmek için 28 milyon dolar fon topladığını açıkladı.

Cointelegraph üzerinden paylaşılan duyuruya göre, Nervos aralarında kripto yatırım fonu Polychain Capital ve girişim sermayesi şirketi Sequoia China olmak üzere bir dizi Blockchain firmasından yatırım aldı.

Nervos yeni sermayesini, ürün ve mühendislik ekiplerini genişletmek, kurumsal Blockchain çözümlerinin gelişimini hızlandırmak ve stratejik ortaklıklar kurmak için kullanacak.

Blockchain uygulamalarının maliyetleri azaltılacak

Şirket aynı zamanda, güvenli bir kamu Blockchain’ini ve bir uygulama zincirini birleştirecek, kendi hibrit çözümünü sunmayı amaçlıyor. Bu yeni çözüm, şirketlerin tüm teknolojilerini Blockchain üzerine yığmasına gerek kalmadan, merkezi olmayan uygulamalar geliştirip, dağıtmasına (deploy) olanak sağlayacak.

Nervos Kurucu Ortağı ve Baş Mimarı Jan Xie alınan bu yatırımın, “Blockchain uygulamalarının geliştirme ve kurulum maliyetlerini azaltacak bir altyapı kurulmasında” yardımcı olacağını ifade etti.

Kripto paralar ve Blockchain teknolojisi dünya üzerindeki diğer birçok girişim sermayesi şirketinin de dikkatini çekiyor. Amerikan girişim sermayesi şirketi olan Lightspeed Venture Partners, geçtiğimiz hafta kripto para birimleri, biyoteknoloji ve kozmetik endüstrisi alanlarına 1,8 milyar dolar yatırım yapacağını duyurmuştu.