Pensilvanya Üniversitesi, tümüyle Blockchain ve kripto paraya odaklanan yeni bir kurs açtığını duyurdu.

Kripto Para ve Blockchain: Dijital Para Birimlerine Giriş adını taşıyan bu kursta, kripto paranın ne işe yaradığı ve daha etkin kullanılabileceği yöntemler inceleniyor. Kripto paraya yatırım yapmayı planlayan bireyler veya kuruluşlar için tasarlandığı belirtilen kurs Prof. Jessica Wachter ve Sarah Hammer önderliğinde verilecek.

Crowdfund Insider haberine göre bir para biriminin nasıl tanımlandığını öğrencilere anlatacak olan kursta, dijital imzaların temeli ve Blockchain teknolojisi analiz edilerek, modern bir yatırım portföyünde kripto paraların taşıdığı riskler daha isabetli şekilde tespit edilebilecek. Üniversitenin yaptığı açıklamaya göre, kursu başarıyla tamamlayanlar kripto para ve Blockchain teknolojisine ilişkin derinlemesine bilgiye sahip olarak, kendi yatırım planlarına kripto para birimlerini daha etkin biçimde dahil edebilecekler.

Eğitim kurumunun resmi duyurusunda, kursa katılım için herhangi bir ön koşul bulunmadığı belirtilirken, Wharton’ın uzaktan eğitim formunda verdiği FinTech Uzmanlığı kursundan “FinTech: Temeli, Ödemeler ve Yasal Çerçeveler” dersi tavsiye ediliyor. Derslere girecek olan öğretim üyeleri ise Finansal Yönetim Profesörü Jessica Wachter ve Alternatif Yatırımlar İnisiyatifi Kıdemli Direktörü ve Hukuk Yardımcı Doçenti Sarah Hammer olarak açıklandı.

Esnek termin süreleriyle Coursera üzerinden online başvuru yapılabilen kursun haftada 2-3 saatlik derslerle 11 haftada tamamlanabileceği belirtiliyor. Detaylı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.