Google tarafından sağlanan a rama verisine göre, internet üzerine arama yapan insanlar artık Blockchain’e kripto paralardan daha fazla odaklanıyor.

Google arama verisine göre, insanlar son dönemde Blockchain’in kendisine kripto paralardan daha fazla ilgi göstermeye başladı. Geçtiğimiz yılın sonundaki büyük etkileşimin ardından, Google Trends, “Blockchain” teriminin “kripto para” terimine göre giderek daha popüler bir arama kriteri haline geldiğini öne sürüyor.

Blockchain ilk kez Temmuz atında kripto para temini geçti

Blockchain ilk kez bu yılın Temmuz ayında, kripto paraların önüne geçmeyi başarmıştı. Eylül ayından bu yana sürekli olarak Trends sekmesinde üst sıralarda yer alıyor.

Yine de Bitcoin şu ana kadar en çok aranan kripto para birimi olmaya devam ediyor. Google Trends’e bakıldığında, Bitcoin’in hem kripto para hem de Blockchain’den neredeyse 10 kat daha fazla aratıldığı görülüyor.

Google Trends verilerinin eğilimler üzerine şekillendiğini unutmamak gerekiyor. Trends sadece bir arama teriminin göreli popülaritesini gösterir. Google elde edilen rakamları, tüm aramaların oranına bağlı olarak 0 ile 100 arasında bir ölçekte gösteriyor. Bu nedenle, “Blockchain” ve “kripto para” aramalarının gerçek sayılarının ne olduğunu bilmek mümkün değil.