Güney Kore merkezli elektronik devi Samsung’un başkan yardımcısı Jay Y. Lee, yaptığı açıklamalarda blockchain, yapay zeka ve 6G gibi teknolojilerde geliştirmeler yapmak için şirketlerle iş birliği yapabileceklerini söyledi.

Bloomberg’in haberine göre şirketin fiili lideri Lee, geçtiğimi hafta Samsung yöneticileriyle potansiyel iş birliklerine yönelik bir fikir alışverişi gerçekleştirdi. Gelişen teknolojilere hızlı bir şekilde ayak uydurmak ve aktif projelerde yer almak isteyen Samsung, Blockchain, 6G ve yapay zeka gibi sıcak konularda hızlı bir şekilde ilerleyebilmek için platform şirketleri satın almaya yönelebilir.

Blockchain ve 6G gibi son teknolojilerin peşine düşmek teknoloji sektöründeki büyük şirketler için birçok yapısal değişikliği ve zorlukları beraberinde getiriyor. Samsung bu teknolojilerde bir başarı elde etmek için kendilerine meydan okumaları gerektiğini savunuyor. Şirket bunu da hali hazırda bu teknolojilerde çalışmaları bulunan platform şirketlerle iş birliğine giderek halletmek istiyor.

Samsung blockchain teknolojisi ile ilk kez gündeme gelmiyor. Daha önce şirketin yeni bütçe dostu telefonlarının kripto para birimi destekleyeceği ve blockchain özellikleri barındıracağı açıklanmıştı. Ayrıca Samsung Galaxy S10’da görülen blockchain özelliklerinin diğer Galaxy modellerine gelmesi beklenenler arasında.

Diğer taraftan geçtiğimiz Nisan ayında anonim bir kaynak Samsung’un kendi özel blockchain ağını geliştirdiğini ve bununla birlikte tamamen kendisine ait token’ını piyasaya süreceğini iddia etmişti.