Peterson Uluslararası Ekonomi Enstitüsü (PIIE), 26 Eylül’de düzenlenen “Blockchain Teknolojisinin Finans Piyasalarına Etkisi: Değişim İçin Bir Katalizör” konulu Washington seminerine ev sahipliği yaptı.

PIIE Kıdemli Üyesi Simon Johnson, MIT Sloan İşletme Fakültesi Girişimcilik Profesörü Ronald A. Kurtz, MIT Sloan İşletme Fakültesi Kıdemli Öğretim Üyesi Gary Gensler, PIIE Kıdemli Araştırma Üyesi Martin Chorzempa ve PIIE Yönetim Kurulu Üyesi Caroline Atkinson seminer sırasında yaptıkları araştırmanın sonuçlarını sundular.

21. kez düzenlenen Geneva Report (Cenevre Semineri), blockchain teknolojisinin temellerini ve zorluklarını, maliyetlerini ve faydalarını masaya yatırdı. Geneva Report, teknolojinin finansal sektörü üzerindeki potansiyel etkisine genel bir bakış atarken, aynı zamanda finans dünyasının dışında olan olası kullanım durumlarını değerlendirdi.

Blockchain seminerinde önemli konuşmacılar araştırmalarını sundular

Simon Johnson 2008’den beri Institute’de ​​kıdemli bir araştırmacı olarak görev alıyor. Aynı zamanda MIT Sloan’da Küresel Ekonomi ve Yönetim grubunun başı olarak yer alıyor. Kendisi aynı zamanda, dünyanın dört bir yanındaki start-up’larla çalışan Küresel Girişimcilik Laboratuvarı’na (GLAB) öncülük etti.

Gary Gensler, MIT Media Lab’in direktörü olarak görev yapıyor. Kendisi daha önceleri Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nda (2009–14) başkanlık yapmıştı.

Martin Chorzempa, Harvard Kennedy School’da yüksek lisansını tamamladıktan sonra Eylül 2017’de Institute’ye katıldı. Pekin’de finansal liberalleşme üzerine araştırma yaptı ve Pekin Üniversitesi’nin Çin Ekonomik Araştırmalar Merkezi ve Çin Finansmanı 40 Forumunda çalıştı.