Teknoloji yayını Venturebeat tarafından “Dünyanın en büyük Blockchain şovu” olarak nitelendirilen BlockShow Asia 2018, 28 Kasım’da Singapur’da başladı.

Yabancı basının da destek verdiği bir organizasyon olan BlockShow Asia 2018, 50’den fazla ülkeden, 3 binden fazla Blockchain meraklısını aynı çatı altında topladı. BlockShow Asia 2018 28 ve 29 Kasım tarihlerini kapsarken, Asya Blockchain Haftası 1 Aralık tarihine kadar devam edecek.

Blockchain üzerine yapılan çalışmalar BlockShow’un merkezinde yer aldı

Etkinliğin ilk gününde düzenlenen konferanslarda, Blockchain ve yapay zeka arasındaki etkileşim, Çin kripto para yasağının Asya kripto para ekonomisi üzerindeki etkisi, oyun sektörüne çağ atlatacak Blockchain teknolojileri masaya yatırıldı.

İkinci gün ise BlockShow katılımcıları, Blockchain’in geliştirilmesi, kripto para ticaretinin gelişimi ve büyük şirketlerin Blockchain kullanmasında hükümetin rolünü tartıştılar.

Bu yılın konuşmacı listesi de hayli dikkat çekti. Fundstrat Global Advisors Kurucu Ortağı Thomas Lee, Hanson Robotics Şef Bilim İnsanı ve SingularityNET CEO’su Stanley Yong ve IBM CTO’su ve daha birçok isim bulunuyordu.

Konferans dışında, BlockShow ekibi girişimciler için EXP20 adlı Blockchain yarışmasını da duyurmuştu. Yarışma kurallarına göre, her girişimciye Blockchain projelerini potansiyel yatırımcılara sunmaları için 10 dakika süre verildi.