Northwestern ve Cornell Üniversiteleri tarafından kurulan blockchain tabanlı girişim bloXroute geçtiğimiz haftalarda çıktığı yatırım turu sonucu 10 milyon doların üzerinde yatırım aldıklarını açıkladı.

Mevcut blockchain ekosistemindeki bağlantı problemlerini çözmeyi hedefleyen blockchain çözümü bloXroute, son yatırım turunda Pantera Capital, Coinbase Ventures ve Fenbushi Capital gibi isimlerin yer aldığı şirketlerden yatırım topladı.

Şirket, kripto para birimleri ve blockchain işlemlerinde sınırları tanımlamak için kullanılan bir terim olan “darboğaz” ölçeklenebilirliğini çözmeye çalışıyor. Bunu başarmak için ise verilen bir blockchain işlem hacmini yaklaşık bin katlık bir artışla maksimuma çıkarıyor.

Bilgisayar bilimleri profesörü ve şirketin kurucu ortaklarından olan Aleksandar Kuzmanovic, bloXroute’un aslında blockchain dünyasının “daha ​​iyi ve daha hızlı” çalışmasını sağlamak için bilgiyi sorunsuz bir şekilde ileten bir ağ yarattığını söylüyor. Girişimci bir karakter olduğunu vurgulayan Kuzmanovic her zaman için gerçek dünyada işe yarayacak işler yapmak istediğini ve bloXroute’un bu hayalini gerçekleştirdiğini de sözlerine ekledi.

Son olarak Kuzmanovic, şirketin tüm blockchain ağına benzersiz bir hizmet sunduğuna inandığını ve şirketin tüm kripto para birimi teknolojisinin ilerlemesine yardımcı olabileceğini umduğunu söyledi.