ABD’nin Colorado eyaletinin valisi Jared Polis geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir blockchain etkinliğinde “Colorado’nun kapıları blockchain şirketleri için açık” ifadesini kullandı.

Blockchain teknolojisinin gelecek politikaları hakkında konuşmak için yasa koyucular, düzenleyiciler ve teknolojisi sektöründen önemli isimlerin katıldığı etkinlikte Polis, blockchain teknolojisine yönelik heyecanını toplulukla paylaştı.

2016 yılından bu yana valilik görevini sürdüren Polis, Blockchain ve kripto para teknolojilerine yabancı değil. Congressional Blockchain Caucus kurucularından olan vali aynı zamanda seçim kampanyası için Bitcoin ile bağış kabul eden ilk meclis üyesi olmasıyla da biliniyor.

Polis etkinlikte blockchain teknolojisine yönelik: “Birçok açıdan Blockchain önemli bir çözüm. Büyük işletmelere güvenmek zorunda değiliz. Büyük devletlere güvenmek zorunda değiliz, aracılara ihtiyacımız yok. Kendi dağıtık defter teknolojimize güvenebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Colorado eyaletinin blockchain teknolojisine yönelik ilgisi uzun bir süredir biliniyor. Son zamanlarda ise bu ilginin meyvelerini duymaya başlıyoruz. Geçtiğimiz günlerde eyaletin başkenti olan Denver’ın gelecek seçimlerde blockchain tabanlı bir uygulama kullanacağını öğrenmiştik. Oy vermeye gidemeyecek olan seçmenler Voatz adlı mobil uygulamayla başvurularını yapıp seçim günü yine uygulama serinden oylarını kullanabilecekler. Eyaletin blockchain teknolojisine yönelik bu ilgisinin başarılı sonuçlar vermesi halinde diğer bölgelere de sıçrayarak ülke genelinde yayılması temenni ediliyor.