İsviçreli saat üreticisi A. Favre & Fills dünyanın ilk soğuk kripto cüzdanına sahip el yapımı mekanik saatini geliştirdiğini açıkladı.

Coindesk’in haberine göre İsviçreli saat üretcisi A. Favre & Fills geçtiğimiz hafta blockchain teknolojisine dayanan kripto varlıklar için dünyanın ilk “soğuk cüzdan – cold storage” ve içeren bir el yapımı saat üretmek için yoğun şekilde çalıştığını duyurdu.

A. Favre & Fils CEO’su Laurent Favre yaptığı açıklamada: “Bu saati sadece eşsiz el yapımı bir mekanik çözüm olmanın ötesinde kripto topluluğu için faydalı bir şeyler önerme fikriyle geliştirdik.”

Bir şirket temsilcisinin CoinDesk’e yaptığı açıklamaya göre, saat özelliklerine ve kullanılan malzemelerine bağlı olarak 100 ila 153 bin dolar fiyat etiketi aralığında olacak.

Saat, “nihai veri güvenliği ve gizlilik korumasını garanti edecek” diyen şirket, ilk prototipin 2019’un ikinci çeyreğinde piyasaya sürüleceğini söyledi. Şirket: “Saat tasarımının kökenine sadık kalırken tasarımı geliştiren özellikler eklemeye devam etmeniz gerekiyor. Elektrikli tren çağında buhar motorları ile geleceği tasarlamak gibi bir şey,” açıklamasını yaparak geleneksellik ile modernizmi birleştirme yaklaşımını da ortaya koyuyor.

Herhangi bir tüketici için erişilmesi güç ama ilgi çekici bir ürün ortaya çıkabilir. Eğer kripto paralar bu saat piyasaya sürülene kadar daha fazla değer kaybetmezlerse kripto-zenginler için güzel bir seçim olacağı kesin.