Dünya Ekonomik Forumu tarafından düzenlenen Davos 2019 Zirvesi’ne teknoloji odaklı konuşmalar ve oturumlar damgasını vuruyor. Blockchain ve kripto varlıklara yönelik başlıklar da bu oturumların önemli bir parçası.

22-25 Ocak 2019 tarihleri arasında İsviçre’nin Davos kentinde, Dünya Ekonomik Forumu tarafı düzenlenen Davos Zirvesi bu sene teknoloji odaklı oturumları ile dikkat çekiyor. Bu oturumlardan birisi de “Sürdürülebilir bir Kripto-Mimari kurmak – (Building a Sustainable Crypto-Architecture)” başlığı ile gerçekleşti.

Oturum katılımcıları; Harvard Üniversitesi’nden Kamu Politikaları ve Ekonomi Profesörü Thomas D. Cabot, The Financial Times Yönetici Editörü Gillian R. Tett, Circle Internet Financial Kurucusu ve CEO’su Jeremy Allaire, BitPesa Kurucusu ve CEO’su Elizabeth Rossiell ve Tsinghua Üniversitesi Ulusal Finans Araştırmaları Enstitüsü Dekanı Profesör Zhu Ning oldu.

Oturumda 2017 yılı sonunda neredeyse 20 bin dolara yaklaşan birim değeri ile Bitcoin’in daha sonra düşen fiyatı ve bunun kripto varlıkların algısı üzerine etkisi ile kripto varlıkların gerçek nitelikleri ve gelecekte sürdürülebilir bir kripto-mimarinin nasıl kurulabilecğeine dair konular ele alındı. Bu oturumu aşağıda izleyebilirsiniz.