Depository Trust and Clearing Corporation (DTCC), Dağıtık Defter Teknolojisi (DLT) ve bulut üzerine yoğunlaşan yeni platformu Trade Information Warehouse (TIW) için test aşamasına geçti.

DTCC’nin yaptığı açıklamaya göre, dünyanın en büyük 15 bankası testlere katılarak uçtan uca işlemlere, yapılandırılmış kullanıcı testlerine, test edilen verinin kullanılması ve sistemler arasındaki etkileşimin onaylanması gibi konulara destek sağlayacak.

DTCC testleri 2019’un başında tamamlamayı umuyor

DTCC, eğer süreç başarılı bir şekilde tamamlanırsa, piyasa katılımcılarının ve hizmet sağlayıcıların sistemi test etme şansına sahip olacakları “açık” bir test aşaması başlatacak. Testin 2019’un ilk çeyreğinde tamamlanması sonrasındaysa, yeni platformun piyasaya sürülmesi bekleniyor.

13IBM, program yönetimi, DLT uzmanlığı ve entegrasyon hizmetleri sağlayarak girişime önemli bir destek sağlıyor. Axoni, AxCore Blockchain protokolü üzerine inşa edilen dağıtık defter altyapısı ve akıllı sözleşme uygulamalarını, R3’ün bir çözüm danışmanı olarak görmesini sağlıyor.

Ayrıca geçtiğimiz aylarda Ulusal Bilimsel ve Endüstriyel Araştırma Organizasyonu (CSIRO) tarafından yapılan açıklamaya göre, kurumun araştırma kolu Data61, “Avustralya Ulusal Blockchain’i” (ANB) adını taşıyan platformu test etmek için IBM ve hukuk firması Herbert Smith Freehills ile iş birliği yapıyor. Avustralya yasal mevzuatına uygun biçimde tasarlanmış hukuki kurallar çerçevesinde işlemlerini otomatik hale getirmelerini sağlamak için IBM’in desteklediği bir Blockchain ağı üzerinde akıllı sözleşmelerden faydalanıyor.