Dünyanın en uzun binası Burj Khalifa’yı yapan gayrımenkul şirketi Emaar Group, kendi kripto token’ini piyasaya sürecek.

“Emaar topluluk token” adıyla geliştirilen yeni token’ın 2019 bitmeden önce Emaar müşterilerine ve iş ortaklarına sunulması bekleniyor. Geliştirme sürecinin nihai hedefinde ise bir ICO yapmak var.

Çalışma için İsviçre merkezli kripto para girişimi Lykke AG ile iş birliği yapan Emaar Group, ERC-20 standardıyla uyumlu, Ethereum tabanlı bir token geliştirdi. Müşterile bu token’ı kullanarak Emaar’a ait alışveriş merkezlerinde, eğlence tesislerinde, online mağazalarda veya diğer mülklerde kullanabilecekler. Emaar Group, topluluk token’i ile bir milyar internet kullanıcısından oluşan devasa bir kitleyi hedefliyor.

Emaar’ın ICO’su hakkında daha fazla detay paylaşılmazken, token’ın ilk arzından sonra 12 ay içinde sonuç alınması planlanıyor. Yalnızca Avrupalı alıcılara açık olacak ICO’ya ilişkin toplam fon hedefleri ise basına açıklanmadı.

Tüketicinin Emaar’da yaşadığı deneyimi genişletmek istediklerine vurgu yapan Emaar Properties İcra Kurulu Başkanı Mohamed Alabbar, “En gelişmiş ve yenilikçi fiziksel binaları inşa etmeye devam ederken, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize ve paydaşlarımıza dijital dünyayı da içine alacak şekilde hizmet sunmak istiyoruz. Emaar topluluk token’ı, dijital dönüşüm yolculuğumuzdaki önemli kilometre taşlarından birini simgeliyor.” diye konuştu.