Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games, Blockchain oyun dağıtım platformu The Abyss ile iş birliği yaptığını duyurdu.

Basınla paylaşılan bildiriye göre, iki oyun şirketi arasında kurulan iş birliği, The Abyss platformundaki geliştiricilerin Unreal Geliştirici Ağı’na erişmesine olanak sunacak. Epic’in Unreal Engine motorunu kullanan geliştiricilerin, 3 bin dolar kazandıktan sonra her çeyrek gelirlerinin yüzde 5’ini ödemesi gerekiyor.

Unreal Engine oyun motoru genelde büyük satış başarılarına ulaşan ve AAA olarak bilinen yüksek bütçeli oyunların yapımında kullanılıyor. Oyun dünyasındaki en ileri düzey grafik teknolojilerini geliştiricilere açan bu iş birliği konusunda Coin Telegraph’a açıklama yapan Epic Games sözcüsü, “Program, Abyss platformuna daha fazla oyun stüdyosu ve unvanı çekmeyi ve Unreal Engine geliştiricilerini kripto parayı benimsemesini desteklemeyi amaçlıyor. Daha spesifik olarak, hem oyun hem de oyun içi satın alımlar için ABYSS tokenlerini yasal ve kullanımı kolay bir şekilde kabul edebilecekler.” diye konuştu.

Kurulan iş ortaklığının detayları paylaşılmamış olsa da, Epic Games tarafından yapılan açıklamada bu platform üzerinden Unreal oyun motorunu kullanmak isteyen geliştiricilerin ayrı bir anlaşma yapmasının gerekmeyeceği ifade ediliyor.

Oyun dünyasında Blockchain kullanımı her geçen gün daha çok ilgi çekiyor. Geçtiğimiz ay, Blockchain tabanlı oyun platformu Unitopia bir grup yatırımcı ve finans kuruluşundan 5 milyon dolarlık yatırım almıştı.