Estonya’da 3 yıl Başbakanlık görevini sürdüren Taavi Rõivas, insanları daha fazla egzersiz yapmaya teşvik etmek isteyen bir Blockchain girişimine Danışman olarak katılıyor.

Estonya eksi başbakanı, insanları daha fazla egzersiz yapmaya teşvik etmek isteyen bir Blockchain girişiminde Danışman olarak göreve başlıyor. 2014 – 2016 yılları arasında Estonya Başbakanı olarak görev yapan ve ülkenin parlamentosunun bir üyesi olan Taavi Rõivas, Denetleme Kurulu Başkanı olarak Lympo’ya katıldı.

Bu yönde çıkan dedikoduları Twitter üzerinden doğrulayan Rõivas, “Umut vaat eden Baltık girişimlerinden birinin büyümesine ve insanları daha iyi bir şekilde egzersiz yapmaya motive etme misyonunu sürdürmesine yardımcı olacağım.” şeklinde bir tweet attı.

Lympo, kullancıların egzersizlerini token ile ödüllendiricek

Lympo, kendi basın açıklamasında duyurduğu üzere, LYM token’larını kullanarak egzersiz ve aktif yaşam tarzlarını teşvik etmeyi amaçlıyor. Girişim, kullanıcıların sağlık bilgilerini toplayarak bu bilgileri izleyecek. Ardından ortaya konan çeşitli fiziksel aktiviteleri tamamlayan bireyleri de token kullanarak ödüllendirecek. Bu özel aktivitelerin Lympo ile ortak çalışan sponsor şirketler tarafından duyurulması bekleniyor.

Ödüllendirme sisteminde karşılık olarak, katılımcılardan gelen verinin bir kısmını veya tümü toplanabilecek. Bu bilgi paylaşımına rağmen, kullanıcıların kendi bilgileri üzerinde sahipliğini sürdürdüğü ve bazı paylaşım biçimlerinin, Avrupa Birliği’nin Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) kapsamında kısıtlanacağı vurgulanıyor.