Ethereum geliştiricileri, bu teknolojinin yeteneklerini kısa vadede daha güçlü bir şekilde artırabilecek, daha önce hiç denenmemiş bir yöntem üzerine görüşmeler düzenliyorlar.

Ekim ayı sonunda düzenlenen Devcon4 konferansında gerçekleşen dört özel toplantıdan sızan bilgilere göre, muhtemelen Haziran 2019’da aktif hale getirilecek olan “Ethereum 1x” adlı bir güncellemeye işaret ediliyor.

Toplantı zaptını içeren bir belge ise geçtiğimiz Cuma günü Ethereum sanal makinesinin mühendislerinden biri olan Greg Colvin tarafından Github üzerinde paylaşıldı.

Toplantılara katılan isimler arasında Ethereum’un yaratıcısı da bulunuyor

Paylaşılan toplantı zaptı anonim olarak kalmak isteyen bir kişi tarafından onaylandı. Coindesk’e açıklamalar yapan bu kişi, notların henüz paylaşılmadığını çünkü projenin henüz çok erken aşamada olduğunu belirtti. Diğer önemli geliştiricilere de ulaşmaya çalışan Coindesk, bu geliştiricilerden herhangi bir yorum alamadı.

Toplantılara katılan isimler ise gerçekten dikkat çekici. Ethereum yatırıcısı Vitalik Buterin dahil olmak üzere, en büyük Ethereum girişimlerinden biri olan Consensys Systems’in kurucusu Joseph Lubin ve Lane Rettig, Peter Szilagyi ve Hudson Jameson gibi önemli topluluk organizatörleri toplantılarda yer aldı.

Blockchain’in daha kısa süre içerisinde çok daha fazla büyümesini amaçlayan bu toplantılar sırasında yapılacak hamleler sıraya konuldu. Yine de Buterin’in ifadesiyle, son aşamaya gelindiğinde onun önermiş olduğu “Büyük Revizyon” da masaya yatırılabilir.