Küresel varlık yatırım platformu eToro, büyük Blockchain ağlarından herhangi birindeki türevler için akıllı sözleşmelerin güvenle saklanmasını sağlayan Firmo adlı girişimi satın aldı.

Firmo’nun satın alımının eToro’ya token’laştırılmış varlık piyasasında vites artırma şansı tanıyacağını kaydeden eToro Kurucu Ortağı ve CEO’su Yoni Assia, “Blockchain ve varlıkların token’laştırılması, finans dünyasının geleceğinde önemli role sahip. Yatırım yapılabilir her türlü varlığın zaman içinde token haline dönüşeceğine inanıyoruz ve en büyük varlık transferlerinin Blockchain’e taşınmasını bekliyoruz.” diye konuştu.

“Genişlememiz bugüne kadar büyük ölçüde organik olmakla birlikte, eToro büyümeye devam ettikçe, FinTech inovasyonunun ön saflarında kalmamıza yardımcı olacak şirketleri kendi çatımız altında topluyoruz.” diyen Assia, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Firmo ekibi, küresel ticareti daha kolaylaştıracak ve kesintisiz hale getirecek Blockchain teknolojisi için pratik uygulamalar geliştiriyor ve bu alanda çığır açan çalışmalar yaptı. Blockchain üzerindeki akıllı sözleşmelerin kabulü, finansal hizmetlerde güven ve şeffaflığı artırıyor. eToro ailesine katılacakları için son derece gururlu ve heyecanlıyız. Birlikte çok parlak bir geleceğe sahip olduğumuza inanıyoruz ve insanların ticaret yapmalarına, yatırım yapmalarına ve tasarruf etmelerine izin veren ilk gerçek küresel hizmet sağlayıcı olma hedefimizi sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz.”

İki şirket arasındaki anlaşmanın tutarı açıklanmazken, satın alma sonrasında Firmo ekibinin eToro içindeki tüm varlıkları token’laştırma hedefiyle çalışan bir iç inovasyon birimi olarak çalışacağı belirtildi. Bu, varlıkların temsili için altyapı Ar-Ge’sinin yanı sıra Blockchain üzerindeki ticaret işlemlerinin yürütülmesini içeriyor.