NOON Capital, gayrimenkul işlerini kolaylaştırmak ve maliyetleri azaltmak için Blockchain merkezli yeni bir çözüm üzerinde çalışıyor.

Singapur ve Tayland’a yayılmış bir şirket olan NOON Capital, Blockchain temelli bir gayrimenkul iş modeli üzerinde çalışıyor.NOON Capital gayrimenkul yatırımlarını menkul kıymet haline getiren ilk şirket olmasa da, kendi web sitesinde Güneydoğu Asya’daki öncü olduklarını ifade ediyor.

“Gayrimenkul geliştirme ve satış kanalı yönetimimizi Blockchain üzerine entegre ediyoruz. Bu dijital çözüm yüksek uyum ilkeleri, şeffaflık ve ihtiyatlı yönetişimin üzerinde şekilleniyor. İşlemleri kolaylaştırmak, minimum aracılık ve düşük maliyetlerle likidite sağlamak için Ethereum Blockchain’i kullanıyoruz.”

NOON bir başka duyurusunda, ikinci kademe Güneydoğu Asya şehirlerinde stratejik gayrimenkul yatırımları kuracağını açıklamıştı. Tayland’ın Phuket şehrinde ilk mülklerin 20 milyon dolar değerinde olduğu söyleniyor.

NOON Capital’in Yönetici Ortağı Luca Dotti ise, Tayland’ı yatırımcılar için büyük bir fırsat olarak nitelendiriyor: “İlk mülklerin değeri, Phuket gibi hızla gelişen şehirleri cazip bir yatırım merkezi haline getiriyor. Phuket gelişmiş ülkelerin güvenliği ve altyapısına sahip olmasının yanı sıra, yatırım ve kalkınma için muazzam bir gayrimenkul potansiyeline ev sahipliği yapıyor.”

NOON, Blockchain teknolojisi üzerinde çalışmalarını hızlandırmak için, INSEAD Global Private Equity Initiative Akademik direktörü Claudia Zeisberger’i de danışma kuruluna kattı. Crowdfund Insider haberine göre gayrimenkul sektörünün pek çok oyuncusu, dağıtık defter teknolojisinden faydalanarak sektöre yatırım yapmayı kolaylaştırma fırsatı arıyor. Bu sebeple NOON’un olası başarısı, sektörün geleceği için yakından takip ediliyor.