Blockchain girişimi Oasis Labs, teknoloji girişimleri için açtığı yeni kuluçka merkezinde A16z ve Binance gibi şirketlerden destek aldı.

Hafta başında duyurulan Oasis Startup Hub, basınla paylaşılan bilgilere göre “Blockchain’de gizliliğe öncelik veren bilgi işlem” platformları geliştiren firmalara yardımcı olmaya odaklanacak. Accel, a16z crypto, Binance Labs, Pantera Capital ve Polychain Capital program için destek verecek.

Kuluçka merkezi, desteklediği geliştiricilere teknik destek erişimi ve yeni teknolojiye erken erişim gibi avantajların yanı sıra yatırımcılardan yardım ve geri bildirim sunacak. Program üyeleri ayrıca çalışma oturumları, çalışma saatleri ve özel etkinlikler kapsamında yatırımcılar ve Oasis Labs mühendisleri ile doğrudan çalışma fırsatına sahip olacaklar.

Oasis Labs CEO’su Dawn Song, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Kullanıcı verilerini koruyan, en büyük önceliği gizlilik olan ve mevcut platformlar tarafından kısıtlanan ölçeklenebilir uygulamalar oluşturmak isteyen şirketler ve geliştiricilerden özel test ağımızı büyük bir titizlikle hazırladık.” diye konuştu.

Song, konuşmasına şöyle devam etti: “Değerlerimizi paylaşan ve yaklaşımımızı doğrulayan uygulama geliştiricilerinin çeşitliliği ve hacmi tarafından bizi cesaretlendiriyor. Heyecan verici yeni uygulamaların nasıl tasarlanacağı, üretileceği ve dağıtılacağı konusunda değerli etkileşimler için uzmanları Oasis Startup Hub’da bir araya getireceğiz.”

Oasis Labs, şu anda geliştirilecek uygulamaları dağıtık kredi puanlama, yapay zeka için dağıtık veri pazar alanı şeklinde örnekledi. Öte yandan, Blockchain’in gizlilik özelliklerini faydaya dönüştürmek isteyen diğer girişimler de merkeze başvuru yapabiliyor.