Goldman Sachs Dijital Varlık Pazar Müdürü Justin Schmidt, New York’ta katıldığı bir konferans sırasında, bazı müşterilerin kripto para yatırımları ilgili olarak endişeleri bulunduğunu doğruladı.

Yatırım bankası Goldman Sachs, daha önceleri yaptığı kurumsal açıklamada, sürekli değişken olan kripto para piyasasında yer almayacaklarını ilan etmişti.

Kripto para piyasasının Kasım ayında zor bir dönem geçirdiğini söyleyen Justin Schmidt, yatırımcıların dijital varlıklarını güvene almak için güvenli bir liman aradıklarını da sözlerine ekledi.

Goldman Sachs yine de kripto para sektörüne bir şekilde girmek istiyor

“İnsanların bana sordukları şeylerden biri, ‘Kripto paralarımızı tutabilir misin oluyor?’. Ben de böyle bir durumda doğal olarak ‘Hayır’ cevabını veriyorum. Çünkü işimizi kurarken regülasyonları göz önünde bulundurmamız gerekiyor.”

Schmidt’in açıklaması önemli, çünkü düzenleyici yasalar göz önünde bulunduğunda yatırım bankasının yapabilecekleri sınırlı görünüyor.

Olumsuz havaya rağmen Goldman Sachs yine de kripto paraları desteklemenin yeni yollarını bulmaya çalışıyor. Direkt destek veremiyor olsalar bile, BitGo Holdings Inc. gibi şirketlere yatırım yapmak gibi alternatif yollarla kripto paralara destek veren Wall Street bankaları arasında yer alıyorlar.

Geçtiğimiz Ekim ayında, Goldman Sachs piyasaya sunacağı Bitcoin ticaret ürünü için sınırlı sayıda müşterisiyle sözleşme imzalamıştı. Bu konuda ince eleyip sık dokuyan banka, söz konusu ürünü piyasaya çıkarmak için acele etmiyor. Testleri olabildiğince uzun tutarak ortaya güvenilir bir ürün koymak istiyor.