blockchain graph

Japon mobil oyun firması Gumi tarafından kurulan 30 milyon dolarlık Blockchain yatırım fonu Gumi Cryptos, kripto para ve Blockchain startup’larına göz kırpıyor.

Uzak Doğu başta olmak üzere birçok pazarda milyonlarca indirilen Japon oyun firması Gumi,  Gumi Cryptos isimli bir yatırım fonu kurarak Blockchain firmalarını fonlamayı hedefliyor. Bu küresel yatırım fonu kripto para birimleri ve Blockchain teknolojisi üzerine çalışmalar yürüten firmalara yatırım yapacak. Bu şekilde merkezi olmayan kayıt defteri teknolojisinin yaygınlaşması, kabul görmesi ve yeni teknolojiler için yol açması hedefleniyor.

Gumi Cryptos yatırım fonunun amaçlarından bir tanesinin de Japonya dışındaki startup’ları Japon pazarına kazandırmak olduğunu söyleyen Miko Matsumura “erken dönemleri seviyorum, token’lara veya hisselere yatırım yapıyoruz. Finansal hizmetleri seviyoruz ve bizde oyun endüstrisiyle kripto endüstrisi arasında ciddi bir bağ var” şeklinde sözlerine devam etti. Gumi Cryptos tarafından finanse edilen projelerin arasında Basis, Origin protocol, Robot Cache ve Pryze var. Matsumura BitBull Capital’de bir yatırım ortağı ve aynı zamanda Arrington XRP Capital’de danışmanlık görevlerini sürdürüyor. Bugüne kadar yatırım yaptığı firmalar arasında Lyft, FileCoin, Brave, Civic, Basecoin, Propy ve Polymath bulunuyor.