Zor zamanlar geçiren piyasa koşullarında yatırım yapmak yatırımcılara pek mantıklı gelmese de, Blockchain öncülerinden David Johnston bunun tam da tersini düşündürecek bir harekete imza atarak, 200 milyon dolar değerindeki Yeoman’ın Büyüme Sermayesi fonunu duyurdu.

200 milyon dolar değerindeki Yeoman’ın Büyüme Sermayesi (YGC) fonu, gerçekten işe yarayan ancak potansiyel kullanıcılarına ulaşmakta zorluk çeken uygulamalara destek olmayı amaçlıyor.

David Johnston, konuyla ilgili Coindesk’e yaptığı açıklamada:

“Yeni bir büyüme sermayesi fonu firması kurmak ve harika teknolojilerle yaratılmış uygulamaların, YGC fonunun desteğiyle kurumsallaşma süreçlerini tamamlayarak tüketicileri tarafından benimsenmesi için mükemmel bir zaman olduğunu düşünüyoruz.” diye konuştu.

Johnston’un aile şirketi olan Yeoman’s Capital’in, Yeoman’ın Büyüme Sermayesi (YGC) için yaptığı gizli fon taahhütü yeni yatırımcıları da beraberinde getirirken, yetkililerin önümüzdeki ay sınırlı ve genel ortaklık hakkında açıklama yapmaları bekleniyor. Kariyeri boyunca Facebook’ta büyüme stratejisti gibi önemli pozisyonlarda görev yapmış olan ve Yeoman’s Capital’e Ocak ayında yatırım bölümü başkanı olarak katılan Henry Liu, projeyi başlatmak için iyi bir zaman olduğunu, büyüme ve adaptasyon konularına odaklanmış durumda olduklarını söyledi.

YGC’nin çalışma metodunun geleneksel büyüme sermayelerine oldukça benzediğini söyleyen Blockchain öncüsü Johnston, hali hazırda yayında olan uygulama ve ürünlere sahip, ancak büyüme ve adaptasyon konusunda desteğe ihtiyacı olan girişimlere destek olacaklarını belirten Johnston, kurumsallaşmanın yanında satış ve pazarlama gibi alanlarda da girişimlerin yanında olacaklarının altını çizdi.