Güney Kore Blockchain birliği, Gwangju şehrindeki yetkilileri etrafında toplayıp, şehri özelleştirilmiş bir kripto alanına çevirmek istiyor. Bunun sonucunda şehirde bir milyondan fazla yeni iş olanağı oluşması bekleniyor. 

Kore Blockchain Kurumsal Tanıtım Derneği’nin açıklamalarına göre, Güney Kore’nin en büyük altıncı şehri, özel bir kripto para alanına dönüşecek ve sayısız iş imkanı sağlayacak. Bu amaç doğrultusunda Haziran ayında Universal Group ortaklığıyla kurulan Blockchain kurulu, Gwangyu belediye başkanı Lee Yong-Sub ve şehrin politikacıları ile birlikte kendine bir lobi yaratmaya çalışıyor. Yapılan açıklamaya göre şehrin ayrıca kripto paralar için özel bir yönetmeliğe sahip olacağı belirtiliyor. Bu gelişmelerin sonucunda şehirde bir milyondan fazla yeni iş olanağı oluşacağı düşünülüyor.

CCN’in haberine göre Universal Group’un baş yöneticisi Kim In-Ki, konuyla ilgili Estonya ve Malta üzerinden örnekler vererek, yapılmak istenenleri anlattı. Kim In-Ki yaptığı açıklamada:

“Estonya ve Malta, Blockchain şirketlerine kendi şehirlerinde yatırım yapmaları için destek olarak dördüncü endüstriyel devrimin öncüleri oldu. Böylece sonraki süreçte ortaya çıkan muazzam sayıdaki iş olanaklarından da faydalanıp, durumun keyfini çıkardılar. Hükümetimiz bu yeni devrimi kaçırmak istemiyor. Bu yüzden özellikle imalat, otomotiv ve gemi üretimi alanları ile yakından ilgilenerek, bu alanlar için yeni iş olanakları oluşturmak istiyor.” diye konuştu.