Güney Kore’nin Gyeongbuk hükümeti bölgede bir Blockchain merkezi oluşturmak amacıyla “Blockchain Special Committee” hareketini başlattı.

Kuzey Gyeongsang’da başlayan bu hareket, kısa süre içerisinde gerçekleştirilecek. Eyalet yönetimi yer ve yabancı 40 uzmanı davet ettiği etkinlikte Blockchain merkezi için gerekli adımları atacak.

Güney Kore Ulusal Meclisi’nin eski üyesi ve eyaletin şu anki valisi olan Lee Cheol-uoo, yerel basına verdiği demeçte, yeni kurulan komitenin Blockchain’e dikkat çekmek için önemli bir misyonu olduğunu ifade etti.

Blockchain sektörünü geliştirmek içni birçok uzman Gyeongbuk’a geldi

“Blockchain endüstrisini beslemek adına, birçok uzmandan oluşan bir komite kurduk. Bu komite sayesinde Blockchain teknolojisinin uygulanması için somut adımlar atıp, sektör ihtiyaçlarına cevap verebileceğiz.”

Komite kurulması önemli bir adım olsa da, bölgedeki Blockchain ve kripto paralar üzerine başka hamleler de bulunuyor. Geçtiğimzi yaz aylarında eyalet hükümeti Gyeongbuk Coin adında bir kripto para birimini yayınlama planı olduğunu açıklamıştı.

Gyeongbuk bölgesindeki olumlu hava Güney Kore’nin geneline yansımış durumda. Güney Kore hükümeti 2019 yılında Blockchain üzerine yatırımı artırmak için federal bütçeyi üç katına çıkarmayı planlıyor.