Cointelegraph’ın haberine göre Çinli telekom devi Huawei, operasyonlarını genişletmek için tüm Latin Amerika pazarı üzerinde çalışıyor.

Habere göre CIAB Febraban konferansında bir Huawei yöneticisi, blockchain tabanlı ürünlerinin ve servislerinin yakında tüm kıtaya yayılacağını açıkladı:

Her şey pazar analizimizin sonucuna bağlı olacak. Blockchain için bir piyasa talebi olması durumunda bu alanda hizmetlerimizi kullanıma sunacağız. Şimdilerde depolama, 5G ve telekomünikasyon alanlarına odaklanıyoruz

Şirket geçen yılın Nisan ayında Brezilya hükümetiyle depolama çözümleri ve 5G altyapısı için birçok sözleşme imzaladığını söylemişti. Huawei ayrıca düşük maliyetle blockchain uygulamalarının oluşturulmasına ve yönetilmesine izin veren bulut platformu için blockchain hizmetini de duyurmuştu.

Etkinlikte Huwaeri yöneticisi ABD-Çin ticaret savaşı ve şirket üzerindeki muhtemel etkileri sorulduğunda çözüleceğinden emin olduğunu ve çözülmesi gereken tek sorunun Google’ın Android yazılım lisansına erişim olduğunu belirtti. Yine de, müşterilerinin ABD’nin hamlelerinden ciddi bir şekilde etkilenmeyeceğini de vurguladı.

Tüm bunların yanı sıra konferansta Huawei’nin kripto para birimlerinlere yönelik gelecek planlarının henüz bilinmediği ve mevcut durumda herhangi bir geliştirme yapılmadığı da açıklandı.