IBM Blockchain Teknolojisi Başkan Yardımcısı Jerry Cuomo, IBM kurumsal blockchain platformunun “2. versiyonunu” yayınladıklarını açıkladı.

Cuomo, işletmelerin kendi gereksinimlerine göre belirtilen DLT çözümlerine ödeme yapmalarını sağlamak için tasarlanmış yeni bir fiyatlandırma modeli olacağını duyurdu.

Bu stratejiyle birlikte blockchain teknolojisini sistemlerine entegre etmek için büyük paralar harcaması gereken küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin blockchain teknolojisini benimsemesi kolaylaştırılmak isteniyor. Ek olarak bu iddialı çözüm, kurumsal hedefler sunmak ve müşterilerin beklentilerini karşılamak için mevcut iş modellerini belirli iş modelleriyle eşleştiren çok yönlü bir Blockchain platformu yaratılarak gerçekleştiriliyor.

“Büyüdükçe öde” adı verilen yeni fiyatlandırma modeli KOBİ’lerin IBM’in kurumsal blockchain platformunu kullanarak dağıtık defter teknolojilerini benimsemelerine ve kendi kapasitelerine göre ödeme yapmalarına olanak tanıyor.

Daha önce fiyatının yüksek olması sebebiyle IBM’in kurumsal blockchain platformunda kısıtlı olarak yararlanabilen KOBİ’lerin 2. versiyon ile birlikte blockchain teknolojisini benimsemeleri daha kolay hale gelecek. Kurumsal Blockchain platformunun kullanımını artırmak isteyen IBM, daha önceki fiyatlandırma yönteminin herkese ulaşmadığını ve üretimi negatif etkilediğini de kabul ediyor.

IBM’in blockchain teknolojisine yönelik ilgisi ve faaliyetleri artık geniş kitleler tarafından bilinir hale geldi. Şirketin IBM Kurumsal Blockchain platformunun yanı sıra IMB Food Trust Network, IBM Blockchain Software ve benzeri birçok dağıtık defter teknoloji tabanlı hizmeti bulunuyor. Şirket bünyesinde sadece bu çözümler için dünya çapında yaklaşık 1600 kişi çalıştırıyor.