Almanya merkezli ilaç firması Boehringer Ingelheim diyabet hastalarına yardım etmek için blockchain tabanlı sağlık hizmeti platformu Solve.Care ile iş birliğine gitti. 

Solve.Care’ın basın bülteniyle duyurduğu ortaklıkta iki şirket ‘Diyabet Bakım Yönetimi Ağı’ adı verilen, veri paylaşımına odaklı blockchain ağı tasarlamayı planlıyor.

Yeni platform Solve.Care’in mevcut blockchain platformuna dayanacak. Bu platform hastalar arası daha kolay bir koordinasyon sağlamayı kolaylaştırmak için diyabetli hastaların bilgilerini içerecek. Bununla birlikte diyabetle ilişkili risklerin yanı sıra bunları önleme ve belirtileri hakkında da bilgi sağlayacak.

Solve.Care CEO’su Pradeep Goel konuyla ilgili olarak: “Diyabet Bakım Yönetimi Ağı diyabet ve kardiyovasküler hastalıklar hakkında hayati öneme sahip bir platformu kolay erişilebilir bir şekilde sunarak bilgi boşluğunu doldurmaya yardımcı olacaktır. Bu, sağlık hizmetleri ekosisteminde hastaların bakım ihtiyaçlarını koordine ederken hastalıkları hakkında da daha detaylı bilgi sunduğu için oldukça önemli” ifadelerini kullandı.

Diyabet Bakım Yönetimi Ağı’nın bu yılın sonunda kullanıma sunulması bekleniyor. Platform ilk etapta Arizona Care Network aracılığıyla 25 binden fazla hastaya hizmet verecek.