Yatırımcıların blockchain teknolojisine yönelik ilgisi devam ediyor. Son olarak Japonya merkezli internet devi Recruit Holding sessiz sedasız 25 milyon dolar değerindeki blockchain fonunu açıkladı.

Singapur merkezli fon Kasım 2018’de kapandı ancak bunun halka duyurulması bu hafta gerçekleşti. Recruit bir süredir kripto dünyasına yönelik bir fon duyuracakları konusunda oldukça konuşkandı. Yeni fonun açıklanmasının ardından Recruit Başkan Yardımcısı Youngrok Kim, artık token’larla anlaşmak yapmakta serbest olduklarını ve genel olarak blockchain teknolojisinin derinliklerine dalacaklarını açıkladı.

Kim, TechCrunch’a verdiği röportajda: “Bir sermaye fonumuz olduğunda, istediğimiz kadar esnek değildik. Token ve varlık satın alacak bir pozisyonda değildik. Bundan sonra iki aracımız olmaya devam edecek; Kripto fonunu ve RSP fonunu ihtiyaç duyulduğunda ard arda kullanacağız.” açıklamalarında bulundu.

Recruit, geçtiğimiz sene yaptığı 1.2 milyar dolarlık Glassdoor satın alımıyla birçok ABD şirketinin dikkatini çekmişti. Ancak şirketin ondan önce de Japonya’daki dijital dünyada büyük bir ağırlığı vardı. 1960 yılında kurulan şirketin bugünkü değeri 45 milyar dolar civarında. Recruit sadece Japonya’da değil, 45.000 çalışanıyla dünya çapında 60 farklı ülkede de hizmet veriyor.