JP Morgan girişim sermayesi fonundan 12 milyon dolar yatırım alan blockchain girişimi Kadena, Amazon Web Servislerini (AWS) üzerinde ücretsiz bir BaaS çözümü sunduğunu duyurdu.

Küresel blockchain pazarının 2024 yılına kadar 60 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu pastada pay almak isteyen Kadena, dünyanın en büyük bulut servisleri platformu olan Amazon Web Services üzerinde ücretsiz bir Servis olarak Blockchain (Blockchain as a Service – BaaS) çözümü sunarak müşteri portföyünü geliştirmeyi hedefliyor.

Kullanıcılar Kadena’nın kurumsal blockchain hizmetini çevrimiçi olarak hızlı bir şekilde yapılandırarak kullanmaya başlayabiliyor ve girişimin iddiasına göre bu altyapı sayesinde blockchain projelerinin piyasaya çıkış maliyeti ve süresi önemli ölçüde azalıyor. Kadena’nın platformu, sağlık ve ticari sigorta sektörlerinde operasyonel verimliliği ve veri yönetimini geliştirmek için birkaç Fortune 500 şirketi tarafından kullanılıyordu. Kadena ayrıca varlık yönetimi, enerji ve inşaat alanlarında çözümler geliştiriyor.

Kadena’nın ScalableBFT: Community Edition sürümü ücretsiz olarak sunulurken bu sürüm dört işlem noktasına ve saniyede 2.000 işleme kadar olan kapsitelere izin veriyor. Girişim bu sürüm ile piyasadaki diğer özel blockchain ürünlerinden daha fazla özellik sunduğu iddiasında. Kadena’nın platformunun sağladığı tüm imkanlardan yararlanmak isteyen müşteriler, saniyede 8.000 işleme ve yüzlerce işlem noktasına izin veren sürümünü ücretli şekilde lisanslayabiliyorlar.

Kadena’nın Enterprise Blockchain’i hakkında daha fazla bilgi edinmek ve AWS’de ücretsiz olarak denemek için Kadena.io/aws adresini ziyaret edebilirsiniz.