2018 yılının başlarında çıkarttığı Kodak Coin ICO ile blockchain alanındaki çalışmalarını hızlandıran Kodak, New York’taki bir konferansta blockchain tabanlı doküman yönetimi sistemini duyurdu.

CoinDesk’in haberine göre bu doküman yönetimi platformu, Kodak’ın diğer blockchain ürünlerinden farklı olarak üçüncü partilerin lisansı altında değil, tamamıyla bir Kodak ürünü.

İşletmeler için Kodak Hizmetleri’ adı altında sunulacak olan doküman yönetimi hizmeti işletmelerin ve devletlerin hassas dokümanlarını saklamasını ve yönetilmesini sağlayacak. Kodak’ın açıklamasına göre bu platform, yüksek verimlilik ve güvenlik için gücünü blockchain teknolojisinden alıyor.

Şirket blockchain tabanlı bu platformun, otomatik iş akışları, içerik, bilgi ve dokümanlarda insan yönetimini azaltması nedeniyle %20 ile %40 arasında bir maliyet tasarrufu sağlayacağını iddia ediyor.

Kodak‘ın son yıllarda blockchain teknolojisine yönelik yürüttüğü çalışmalar şirketin bu teknolojiyi iyice benimsediği anlamına geliyor. 2018’in Ocak ayında üçüncü parti firmaların desteğiyle piyasaya sunulan KODAKCoin, çevrimiçi görsellerin telif haklarını izleyebilme amacıyla tasarlanmıştı. İlk duyurunun ardından Kodak’ın hisseleri 3,10 dolar seviyesinden 13,28 dolar seviyelerine çıkarak işlem görmeye başlamıştı.

Şirketin blockchain teknolojisine yönelik yatırımları doküman yönetimi platformuyla devam ediyor. Fotoğraf makineleriyle akıllarda yer edinen markanın gelecekte blockchain dünyasına ne gibi yenilikler getireceği merak konusu.