Key Pictures, 4 bölümden oluşan yeni belgesel serisi Inside The Cryptokingdom’u yapılan dünya prömiyerinde duyurdu. Ödüllü yapımcılar Simon Hipkins ve Charly W. Feldman ikilisinin hazırladığı belgesel serisi, izleyiciyi kripto para evreninin içine çekiyor. Kripto paranın ardındaki teknolojilerin izleyiciye bir bir açıklandığı belgesel serisi, bu teknolojileri merak eden izleyici kitlesi için kaliteli bir kaynak sunuyor.

Bitcoin ve diğer kripto paralar şu sıralar büyük bir popülariteye sahip. Gazeteler, internet siteleri ve televizyon kanalları bu popülariteyi sık sık haber başlıklarına taşıyor. Ancak kripto paraların hayatımıza girmesini sağlayan Blockchain teknolojisi ise yeteri kadar ilgi görmüyor. Oysa bugün internet olmadan bir şeyler yapmanın artık mümkün olmadığı söylenebiliyorsa, 10 yıl içinde Blockchain teknolojisi için de aynı şeylerin söyleneceği bir gerçek.

Belgesel bu konuya dikkat çekmek amacıyla, gerçek ve sanal olguları birbiriyle harmanlayıp, izleyicisini Bitcoin, kripto para ve Blockchain gibi soyut kavramlar arasında seyahate çıkarıyor. Geleceğin potansiyelini gören finansçılar, girişimciler, yenilikçiler ve çok daha fazlası belgesele konu oluyor. Kimileri bunu bir devrim olarak görürken, kimileriyse olasılıklarla dolu bu yeni evrende büyük paralar kazanmak istiyor. Boş durmayan siber dolandırıcılar ise, ne yapacağını bilmeyen yeni yetme kriptocuların peşini bırakmıyor. İzleyici belgesel boyunca Latin Amerika’dan Asya ve Avrupa’ya kadar uzanan bir yolculuğa çıkıyor, bu yeni akımın ardındaki gerçekleri teknolojinin öncülerinden dinliyor.

The Blockchain’in haberine göre 4 bölümden oluşan belgeselde, Satoshi Nakamoto’nun elektronik paranın yeni formunu yaratış sürecinden, dünyayı değiştiren yeni finans ekosisteminin oluşmasına, Bitcoin furyasından, geleceğin sanal dünyasına kadar birçok konu izleyiciye aktarılıyor.