Barack Obama döneminin genelkurmay başkanı olan Şikago Valisi Rahm Emanuel, kripto paranın geleceğini “olumlu” olarak değerlendirdi.

Kripto paranın hem üçüncü dünya ülkelerinde hem de borç piyasalarında kritik role sahip olma potansiyeli olduğunu ifade eden Emanuel, toplumun finansal yapısını olumlu yönde yeniden şekillendireceğini öne sürdüğü bu teknolojiyle ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Kriptonun geleceği için trend eğilimi olumlu görünüyor. 10 yıl mı sürer yoksa 20 yıl mı bilmiyorum, ancak olumlu olduğunu görüyorum. Bunun ne olduğunu henüz tam olarak bilmiyorum. Ticaret için alternatif bir yöntem olduğunu biliyorum ve bu nedenle üzerine eğilmem, kriptoyu öğrenmem gerekiyor ve açıkçası bir vali olarak daha önce öğrenmek zorunda olduğum ilk 100 konu başlığı arasında yoktu.”

Arjantin veya bir başka ülkenin bundan 5-10 yıl sonra bir ekonomik kriz karşısında hayatta kalabilmek için kripto paradan faydalanmayı öğrenmek zorunda kalacağını dile getiren Emanuel, “Benim kripto varlığım yok ama çocuklarım, bu teknolojiden faydalanmayı öğrenecekler.” diye konuştu.

Konuyu ele alan CCN haberinde, Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan bir Blockchain girişiminin ilk andan itibaren kendisini en az dört federal kurumla karşı karşıya bulduğu hatırlatılıyor. Bu ilk adım atlatıldığında ise New York gibi eyaletlerde zorlayıcı yasal düzenlemeler mevcut ve bu nedenle pek çok girişim bu eyaletlerde faaliyet göstermiyor.

Emanuel gibi liderler ise Blockchain teknolojisi hakkında kısıtlı bilgiye sahip olsalar bile, en azından gelip geçici bir trend olmadığını anlıyorlar. Şeffaf bir kayıt defterinin sahip olduğu güçlü potansiyel, varlıkların sorunsuz aktarımından çok daha fazlasına kapı açıyor.